Zielone produkty i usługi TAURONA

Rok 2019 to rok #ZielonegoZwrotuTAURONA i ten zwrot ma swoje odzwierciedlenie również w produktach i usługach, które oferujemy naszym klientom.

  • 201-2
  • 203-1

Dla klientów indywidualnych (B2C), którzy chcą dbać o środowisko, wprowadziliśmy Prąd EKO od TAURONA. W ramach tej oferty dostarczamy klientowi energię pochodzącą w 100% z odnawialnych źródeł energii, tzn. źródeł, które nie obciążają środowiska naturalnego. Jest to energia elektryczna wytwarzana przez elektrownie wiatrowe, elektrownie wodne czy elektrownie fotowoltaiczne. Pochodzenie energii jest potwierdzane specjalnym certyfikatem wystawianym przez niezależną jednostkę certyfikującą TÜV SÜD Polska.

Wprowadziliśmy do oferty i cały czas promujemy wśród klientów:

  • Instalacje fotowoltaiczne, które umożliwiają klientom samodzielne wytwarzanie energii i zostanie Prosumentem, czyli wytwórcą energii. Oferta ta obejmuje między innymi możliwość finansowania inwestycji w systemie dogodnych rat na budowę instalacji. Klienci, którzy zakupią w TAURONIE instalację fotowoltaiczną mogą również liczyć na bonus „zwrot za prąd” w postaci nawet 2% wartości instalacji.
  • Produkty z oferty Smart Home, które pomagają obniżać zużycie energii w domu i biurze dopasowując temperaturę pomieszczeń do trybu życia mieszkańców.
  • Inteligentne systemy dla inteligentnego domu pozwalają na integrację kilku urządzeń i zarządzanie nimi za pośrednictwem aplikacji dzięki czemu odbiorcy są w stanie ograniczyć swoje zużycie i obniżyć rachunki.

W roku 2019 przeprowadziliśmy konkurs „Dofinansowanie dla domu” dla klientów indywidualnych, którzy chcieli zostać prosumentami i wytwarzać energię ze słońca lub zmienić ogrzewanie na ekologiczne. Nagrodą główną było 15 tys. dofinansowania do zakupu fotowoltaiki lub wymiany ogrzewania. Celem konkursu było promowanie fotowoltaiki jako jednego ze sposobów na ekologiczne pozyskiwanie energii elektrycznej, a także propagowanie tych rozwiązań grzewczych, które są przyjazne dla środowiska. W konkursie wzięło udział ponad 20 tysięcy klientów i wyłoniono 68 laureatów. Całkowita pula nagród w konkursie wyniosła 130 tys. zł. Oprócz wygranej, laureaci konkursu otrzymają fachowe wsparcie przedstawicieli TAURONA, którzy pomogą wybrać urządzenia dopasowane do potrzeb konkretnego klienta.

Naszych klientów zachęcamy nie tylko do wyboru ekologicznych produktów, ale również do ekologicznych zachowań. Zaproponowaliśmy im korzystanie z serwisu obsługowego Mój TAURON, w którym można załatwić on-line, bez wychodzenia z domu wiele spraw. Zachęcamy również klientów do tego, aby zmienili tradycyjną fakturę na elektroniczną. Dzięki temu, mogą przyczynić się do zmniejszenia zużycia papieru i ochrony przyrody.

Mieszkańcom Katowic udostępniliśmy, w ramach usługi carsharingu, 20 samochodów elektrycznych. W 2019 roku nasi klienci przejechali nimi ponad 150 000 km. Do obsługi samochodów elektrycznych uruchomiliśmy aplikację eCar od TAURONA, która umożliwia rezerwację samochodu, jego otworzenie, rozpoczęcie i zakończenie jazdy za pomocą paru kliknięć. W aplikacji klient może również bezpiecznie zapłacić za przejazd.

Aby samochody elektryczne na dobre wpisały się w krajobraz naszych miast, musi powstać infrastruktura, która pozwala na ich ładowanie. Na koniec 2019 roku oddaliśmy do eksploatacji 28 stacji ładowania samochodów elektrycznych i planujemy wybudować kolejne. Aby z nich skorzystać wystarczy ściągnąć aplikację eMap od TAURONA, która wskaże nam najbliższą stację i umożliwi zapłatę za usługę.

Także klientom biznesowym oferujemy produkty ekologiczne.

W ramach produktu EKO Premium oferujemy zakup ekologicznej energii elektrycznej, która w 100% pochodzi z odnawialnych źródeł energii, tj. z elektrowni wodnych oraz farm wiatrowych. Poprzez zakup energii w całości wyprodukowanej w źródłach odnawialnych, firma wspiera ochronę środowiska naturalnego. Produkt EKO Premium, jako jedyny w Polsce ma Gwarancję Sprzedaży Energii potwierdzoną przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE).

EKO Premium to produkt oparty na energii elektrycznej wyprodukowanej w źródłach odnawialnych (wiatr i woda), poddawanych corocznym audytom potwierdzającym nie tylko produkcję energii zielonej, ale weryfikującym także dbałość o środowisko w trakcie eksploatacji instalacji.

EKO Biznes to oferta zakupu – w przepływie handlowym – energii elektrycznej w całości lub w części wyprodukowanej w tzw. wysokosprawnej kogeneracji, czyli procesie wspólnego wytwarzania energii elektrycznej oraz ciepła. Energia sprzedawana w ramach oferty jest produkowana w elektrociepłowniach należących do Grupy TAURON. Przy wyborze oferty firma otrzymuje Certyfikat Akcesyjny, a po zakończeniu umowy – Certyfikat potwierdzający poziom unikniętej emisji, która wynika z faktycznego zużycia energii elektrycznej w trakcie obowiązywania umowy.

Kolejną ofertą dedykowaną klientom biznesowym jest Zarządzanie Energią, które umożliwia efektywniejsze zarządzanie układami ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji (HVAC) w budynkach wielkokubaturowych i pozwoli na obniżenie rocznego zużycia energii elektrycznej i ciepła nawet o 30%. W ramach oferty gwarantujemy bezpłatną analizę wstępną obiektu pod kątem możliwości wdrożenia produktu oraz brak dodatkowych kosztów związanych z wdrożeniem usługi.

Obszary odpowiedzialne za rozwój nowych produktów w spółkach Grupy TAURON cały czas pracują nad rozszerzeniem katalogu „zielonych” usług, testując nowe rozwiązania. Nawiązują również współpracę ze startupami – wszystko po to, aby móc naszym klientom zaproponować kolejne ekologiczne produkty.

Aktualna oferta TAURONA dostępna jest na stronie www.tauron.pl

Rozwiń Zwiń

Wyniki wyszukiwania: